Gazdaságfejlesztés

2019. október 29-én Szegeden rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kamara Vidékfejlesztési és Szaktanácsadási Igazgatósága „Élelmiszerhigiéniai gyakorlat a kisüzemi termelésben” című rendezvényét.


Első előadóként a Diatra Mérnöki Irodától Traszkovics Zsolt lépett a pódiumra. Az önellenőrzésről tartott előadást, melynek keretében elmondta, hogy a leginkább az a fontos, hogy mindenki egyénileg, az üzemére szabva alakítsa ki a saját HACCP-jét, hiszen nincs két egyforma üzem, nincsen egy mindenhol használható sablon. A folyamatos átvilágításnak, ismétlődő ellenőrzéseknek gazdasági nyeresége is lehet, hiszen ha nem merül fel probléma a termék minőségében, az megalapozza a fogyasztói elégedettséget, termékhűséget. Kiemelte továbbá, hogy a HACCP kialakításánál érdemes kikérni szakember véleményét azért, hogy az ne legyen se túl, se alul szabályozva.

Polczer Katalin, a NAK élelmiszeripari szakértője a „NAK szerepvállalása az élelmiszerhigiéniai szemléletformálásban” címmel tartott előadást. Elmondta, hogy a tudásátadás kiemelt feladata az igazgatóságnak, melynek keretében rendezvényeket, tanulmányutakat szerveznek, kiadványokat jelentetnek meg számos témában. Kiemelte a TANULJUNK EGYÜTT! és a FEJLŐDJÜNK EGYÜTT! szakmai programsorozatokat, melyek hasznos gyakorlati tudással gazdagítják a vállalkozó kedvű élelmiszer-előállítókat.

Dr. Bartókné dr. Lamper Csilla, a Csongrád Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságáról osztotta meg tapasztalatait a rendezvény résztvevőivel. Hangsúlyozta, hogy a hatóság elsődleges feladata a vállalkozók segítése, így bármiféle tervezett beruházás előtt érdemes felvenni velük a kapcsolatot, kikérni a véleményüket. Ismertette továbbá a szakképesítési rendelet újdonságait.

Egy jó gyakorlati példát mutattak be a Magyardombegyházi Sajtfalu képviselői, Dinyés Ildikó és Lénárt Gabriella: a magyardombegyházi önkormányzat szociális szövetkezetének működését. Az alig 150 fős település önkormányzata a közmunkaprogram alternatívájaként ma már 250 kecskével tejfeldolgozásba, kiváltképpen sajtgyártásba fogott. Kiemelték a marketingtevékenység fontosságát, hiszen sokan nem ismerik még őket, azonban erre anyagi és humán-erőforrás hiányában egyelőre nincs lehetőségük. Azonban példamutató tanulni akarásukkal, kitartó és áldozatos munkájukkal már elérték céljukat, mely a minőségi tejfeldolgozás és sajtgyártás mellett a társadalmi szerepvállalás, illetve a helyi gazdaságfejlesztés.


(NAK/Hlavács Éva)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám