REL együttműködés

A „Fókuszban a helyi” címmel második alkalommal tartottak szakmai fórumot a Magyar Vidék Minősége Egyesület a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Kislépték Egyesület és a KAP Hálózat együttműködésével 2025. február 26-án Dunaharasztiban, a NAK Oktatóközpontjában.

A hálózatosodás és az együttműködés kiemelkedő szerepet játszik a helyi kezdeményezések sikerében, ezt bizonyította a „Fókuszban a helyi II.” címmel megrendezett esemény is. A rendezvény célja az volt, hogy folytassa a 2023. novemberében elindított párbeszédet, amely a LEADER Helyi Akciócsoportok és szakmai partnereik közötti együttműködést erősíti.

A Magyar Vidék Minősége Egyesület által szervezett találkozón az Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület, a BAKONYÉRT Vidékfejlesztési Akciócsoport Egyesület és az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület mellett több társszervező, köztük a Nemzeti KAP-hálózat, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), a Kislépték Egyesület is részt vett. Az eseményen a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az Agrárminisztérium képviselői is jelen voltak, továbbá több helyi akciócsoport is csatlakozott a párbeszédhez.

A találkozó résztvevői konkrét, közös forrásokra épülő akciókat fogalmaztak meg, amelyek elősegítik a vidéki közösségek fejlődését. A szakmai program kezdetén Fieszl Csaba, a Nemzeti KAP-hálózat Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egységének vezetője, valamint Márta Attila, a Magyar Vidék Minősége Egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket. Ezt követően Páliné Keller Csilla előadásában visszatekintett az előző találkozó eredményeire, majd Kasper Judit ismertette a nap módszertanát, amely a korábban meghatározott négy témakörben igyekezett a megjelenteket szakmai párbeszédre sarkallni: a hálózatosodás, tudásátadás, piacterek és marketing témakörökben. A csoportos műhelymunka során a résztvevők pontosították az együttműködés céljait, és több megvalósítható akciótervet is kidolgoztak.

A délutáni programban Nagy Attila főosztályvezető adott elő a készülő „LEADER nemzetközi és térségek közötti együttműködésekről” című felhívásról. Kiemelte, hogy az okos falu kezdeményezés is a LEADER intézkedésekhez kapcsolódik majd, amely új lehetőségeket nyit meg a helyi fejlesztések számára. A felhívás keretfeltételeinek ismertetése után world café formában született meg a tervezett felhívás véleményezése, amelyet a Magyar Vidék Minősége Egyesület juttat el az Irányító Hatóság részére.

A találkozó nemcsak a szakmai párbeszédre adott teret, hanem konkrét iránymutatást is nyújtott a következő lépésekre. A résztvevők elkötelezték magukat az akciótervek megvalósítása mellett, és amellett, hogy a közeljövőben egy újabb konferenciát szerveznek az együttműködések témájában. Ehhez a Nemzeti KAP-hálózat és a NAK biztosítja a szükséges szakmai támogatást és partnerséget.

Az ilyen rendezvények és kezdeményezések jól mutatják, hogy a hálózatosodás és az együttműködés valódi hozzáadott értéket képvisel a vidékfejlesztésben, és hosszú távon is meghatározó tényezője lehet a helyi közösségek megerősödésének.

 

Forrás: Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület

Fotó: NAK

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám