REL együttműködés

2024. november 13-án Dunaharasztiban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Oktatótermében „Fókuszban a helyi” címmel tartottak szakmai workshopot. A rendezvény fókuszában az állt, hogy a LEADER-megközelítés hogyan képes elősegíteni a helyi szerepvállalást.

Az esemény az Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület, A BAKONYÉRT Vidékfejlesztési Akciócsoport Egyesület és az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület által alapított Magyar Vidék Minősége Egyesület, továbbá a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Kislépték Egyesület szervezésében valósult meg. A szervezetek közös célja a társadalmi összefogás és a közösségi gondolkodás ösztönzése a termelés, a feldolgozás, az értékesítés fejlődése érdekében; a vásárlói tudatosság erősítése a helyi termékek vásárlásával kapcsolatban.

A rendezvény fókuszában a helyi termelők, kézművesek és a vidék minőségét szem előtt tartó turisztikai szolgáltatók álltak. A találkozón előadások, műhelymunkák során, a résztvevők aktív bevonásával nyerhettek betekintést az egyes hazai térségek jó gyakorlataiba, jövőre vonatkozó terveibe. A fórumon szakmai tapasztalatcsere és párbeszéd alakult ki azon LEADER helyi akciócsoportok között, akik fontosnak tartják a vidéki térségekben a helyi termelőket, kézműveseket és a vidék minőségét szem előtt tartó turisztikai szolgáltatókat.

A megjelent 17 LEADER csoport Márta Attila elnök köszöntőjét és Páliné Keller Csilla indító előadásának gondolatait követően bemutatta, milyen tevékenységeket folytatnak a helyi termelők segítéséért, hálózatba szervezéséért, illetve milyen innovatív ötletek, kezdeményezések indultak el térségeikben a helyi termékek témakörben. Egy-egy LEADER egyesület átlagosan 20-40 települést és akár több száz kistermelőt, kézműves elállítót fog össze, több csoport védjegyprogrammal is rendelkezik.

Szó volt többek között a(z):

  • 3 akciócsoport közös védjegyprogramjáról a Vidék Minősége Védjegyről (https://videkminosege.hu/), a jól működő és nemrég indult Kosárközösségekről (https://kosarkozosseg.hu/) és termelői piacokról,
  • a Nyitott porta kezdeményezésekről (https://nyitottportak.hu/ https://www.alpokalja-fertotaj.hu/nyitott-portak),
  • az aktív- és ökoturizmus térségi kiteljesedésének elősegítése érdekében megvalósított Zrínyi Zöldút programról (https://zrinyi-zoldut.hu/) továbbá még számos jógyakorlatról és tervről, amelyek alapvető célja, hogy a termelőket és helyi szolgáltatókat segítsék, a fiatalok és ott lakók identitás tudatát erősítsék, a hagyományok ápolásával, a helyi termékek szerepének erősítésével vagy a helyi gazdaságok bemutatásával.

A jelenlévők 5 fő témakört határoztak meg, amely mentén szeretnének a jövőben együttműködni:

  1. Védjegyek, hálózatosodás
  2. Nyitott Porták
  3. Tudásátadás, képzés
  4. Marketing
  5. Helyi termék boltok, online piacterek.

Az 5 témával műhelymunka során elmélyülten foglalkoztak a résztvevők, meghatározták a bennük lévő közös pontokat, célokat, lehetséges tartalmakat és azon következő lépéseket is, amelyek megtételére a megvalósítás során szükség lesz, majd a moderátorok segítségével az összegzések bemutatásra is kerültek.

A LEADER Helyi Akciócsoportok elehetőségéről és a későbbiekben megjelenő LEADER pályázati kiírásokról a https://kap.gov.hu/leader oldalon tájékozódhat.

A rendezvényen elhangzott előadás IDE KATTINTVA, a Leader Helyi Akciócsoportok bemutatkozó poszterei IDE KATTINTVA tekinthetők meg.

Fotó: NAK

 

Alpokalja-Fertő Táj Egyesület / Páliné Keller Csilla

NAK / Tószegi-Faggyas Katalin

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám